Helpdesk Officer

Candidatul ideal:

- Competente tehnice IT (depanare software si hardware PC, cunostinte de baza arhitectura retea, sisteme de operare, depanare aplicatii);
- Excelente abilitati de comunicare si relationare;
- Receptivitate la cererile utilizatorilor;
- Rezistenta la stres;
- Orientare spre rezultate si rezolvarea profesionista a problemelor semnalate;
- Spirit de echipa, responsabilitate.

Descrierea jobului:

  1.  Asigura buna functionare a echipamentelor IT ale angajatilor clientului, din punct de vedere hardware si software, furnizand suport tehnic pentru problemele reclamate de angajatii clientului.
  2. • Asigurarea primului nivel de suport tehnic pentru clientii companiei;
  3. • Instaleaza, configureaza si livreaza echipamentele si programele informatice clientilor IOS Software Solutions;
  4. • Remedierea problemelor care apar la nivel software pentru PC-uri, notebooks;
  5. • Diagnosticarea si depanarea problemelor hardware minore ale echipamentelor clientilor;
  6. • Asigura interfata cu furnizorii pentru problemele tehnice ale echipamentelor IT;
  7. • Mentine actualizat inventarul bunurilor IT;
  8. • Respectarea SLA-ului pentru responsabilitatile desemnate;
  9. • Furnizeaza la cerere rapoarte despre bunurile IT aflate sub supervizarea sa;
  10. • Incurajarea ideilor proprii si chiar investitii in promovarea lor;
  11. • Posibilitati reale pentru dezvoltare profesionala;

Beneficii:

- salariu motivant;
- tichete de masa;
- asigurare medicala;

Descrierea companiei:

 Înfiinţată în anul 2006, IOS Software Solutions are ca activitate principală furnizarea de soluţii personalizate IT&C companiilor, pentru alinierea infrastructurii IT cu noile direcţii de business, în vederea realizării unei mai bune gestionari a resurselor interne şi a relaţiilor cu clienţii, respectiv cu partenerii.
IOS Software Solutions este integrator de sistem care oferă servicii de consultanţă IT&C, implementează soluţii personalizate şi asigura clienţilor săi servicii extinse de suport. În calitate de integrator de sistem IOS Software Solutions are expertiza în consultanţă, audit, proiectare, implementare, optimizare, mentenanţă şi suport pentru proiecte şi soluţii complexe. Punctul forte al companiei îl reprezintă elaborarea de soluţii creative care asigură integrarea, optimizarea şi utilizarea eficientă a tuturor proceselor interne, a activităţilor sau sistemelor IT&C din cadrul companiilor.
IOS Software Solutions prin specialiştii săi, beneficiază de o experienţă vastă în proiectarea şi dezvoltarea proceselor de business, experienţă demonstrată în soluţiile şi serviciile furnizate companiilor din Romania.

Aplica la acest post